ADIYAMAN KAHTA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimle Diriliş Derneğinden Müdür Tünçmen’e Ziyaret

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, Eğitimle Diriliş Derneği Yönetim Kurulu üyelerini makamında kabul etti.
Eğitimle Diriliş Derneğinden Müdür Tünçmen’e Ziyaret

Gerçekleşen ziyarette, Eğitim Diriliş Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, derneğin ilçedeki eğitim kalitesini artırmaya yönelik çalışmaları hakkında Müdür İbrahim Halil Tünçmen’e bilgi verdi.

Dernek bünyesinde yapılan kitap tahlil çalışmalarında yapılan sunumların makalelerin Eğitimle Diriliş Dergisi ve Genç Diriliş dergisinde kalıcı hale getirdiklerin belirten Eğitimle Diriliş Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Cevdet Ballı,  “söz uçar yazı kalır kavlince düzenli kitap okumanın yanında yazı yazma becerisinin de gelişmesini önemsiyoruz. Bu kapsamda öğretmen arkadaşlarımızdan çeşitli konularda araştırma yapmalarını ve bu yazmalarını istiyoruz. Bu araştırmalarımızı herkesin ulaşabilmesi için dergimizde yayınlıyoruz” şeklinde konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, eğitim alanında yaptıkları çalışmalar ve ilçemizin kültürel düzeyinin artmasına yaptıkları katkıdan dolayı dergi yönetiminde teşekkür etti.

 

Tünçmen konuşmasına şöyle devam etti, “Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz çocuklarımızın eğitimi için çalışan eğitimci arkadaşlarımızın eğitim kalitesini artırmaya yönelik çalışmaları bizim önemli. Eğitimci arkadaşlarımız kendi tecrübelerini ve çalışmalarını dernek çatısı altında diğer eğitimci ve katılımcılara aktararak geleceğimizin inşası için görevi ifa etmektedir. Yine aynı zamanda eğitimci arkadaşlarımız bu çalışmaları ‘Eğitimle Diriliş’ ve ‘Genç Diriliş’ isimli dergileriyle okuyucularıyla paylaşıyor. Bu dergilerde bizi sevindiren bir başka olay ise genç nesillerin makale, şiir ve deneme yazmalarına imkan vererek düşünebilen, aklıyla hareket eden ve düşüncelerini yazabilmelerine imkan sağlamasıdır” şeklinde konuştu.

Program, dergi yayın kurulunun  Bir Medeniyeti Yeniden İhya Etme Çabası Olarak İmam Hatip Okulları  dosya konulu son sayısının Müdür Tünçmen’e takdim edilmesiyle sona erdi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü makamında programa, Eğitimle Diriliş Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Cevdet Ballı, yönetim kurulu üyeleri ile Genç Diriliş Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Bilal Karakurt ile derginin yayın kurulu hazır bulundu.
 

07-12-201807-12-201807-12-201807-12-2018

Hürriyet Mahallesi M. Kemal Caddesi No... Kaymakamlık Binası Kat 1 Kahta / ADIYAMAN - 0416 725 50 45 725 51 37 726 07 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.