ADIYAMAN KAHTA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kahta İlçesinde Dögep Çalışmaları Başladı

Kahta ilçesinde ‘Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı (DÖGEP)’ kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde planlanan Eylem Planı doğrultusunda çalışmaları başladı.
Kahta İlçesinde Dögep Çalışmaları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı, Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce hazırlanan DÖGEP Kapsamında, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerinin her ay düzenli bir şekilde bir araya gelerek din, ahlak ve değerler alanındaki seçmeli derslerin öğretiminde yaşanan genel sorun ve çözümüne yönelik istişare toplantıları düzenlenmesi amaçlanıyor.

Yine aynı şekilde her düzenlenecek olan toplantıda eylem planı kapsamında belirlenen konular hakkında öğretmenler bilgilendirilecek.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerinin katıldığı ilk programda, din, ahlak ve değerler alanındaki seçmeli derslerin öğretiminde yaşanan genel sorun ve çözümüne yönelik öğretmenler ile istişare edilen programda, derslerin verimliliğin artırılması üzerine bilgi alış verişinde bulunuldu.

TPAO Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi tarafından organize edilen programda TPAO Anadolu Kız İHL Müdürü Halit Akel, öğretmenlik mesleğinin vazgeçilmez unsurlarından sevgi, şefkat, merhamet, azim ve kararlık kavramı üzerine bilgi verdi.

Program karşılık sorulan soruların cevaplanması ve bir sonraki toplantının gündem maddesinin okunmasıyla sona erdi.

Turgut Özal İmam Hatip Ortaokulun Konferans Salonunda düzenlenen programa, ilçede görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri katıldı.

07-12-201807-12-201807-12-201807-12-2018

Hürriyet Mahallesi M. Kemal Caddesi No... Kaymakamlık Binası Kat 1 Kahta / ADIYAMAN - 0416 725 50 45 725 51 37 726 07 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.