ADIYAMAN KAHTA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘Kitabımı Okuyorum Yazarıyla Buluşuyorum’

Kahta Fen Lisesi öğrencileri  “Kitabımı Okuyorum Yazarıyla Buluşuyorum” projesi kapsamında İstanbul’a gitti.
‘Kitabımı Okuyorum Yazarıyla Buluşuyorum’

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı 2018-I Çağrı kapsamında kabul edilen “Kitabımı Okuyorum Yazarıyla Buluşuyorum” projesi kapsamında Kahta  Fen Lisesi’nden dokuz öğrenci ve  Proje Koordinatörü  Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni İsmet Yılmaz olmak toplam on kişi İstanbul’da  3 gece, 4 günlük konaklama yaptı.

Seyahat esnasında İstanbul’un kütüphaneleri başta olmak üzere müze ve sahafları gezildi. Daha sonra İstanbul’un tarihi yapıları ve birçok cami ziyaret edildi.

Fatih Cankurtaran Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulunda konaklayan grup seyahat esnasında Beyazıt Devlet Kütüphanesi, Orhan Kemal İl Halk Kütüphanesi, Millet Kütüphanesi, Süleymaniye Yazma Eserler Kütüphanesi, İstanbul Üniversitesi, Sahaflar Çarşısı, Sultanahmet Camisi, Ayasofya Müzesi, Yerebatan Sarnıcı, Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Topkapı Sarayı, Gülhane Parkı, Galata Köprüsü, Galata Kulesi, Kapalıçarşı, Kız Kulesi, Beşiktaş, Ortaköy vb. mekanları ziyaret etti.

Proje Koordinatörü Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni İsmet Yılmaz gezi ile ilgili olarak, “Öğrencilerimizin çok sevdiği bir seyahat gerçekleştirdik. Bu proje sayesinde bir çok ilkin anılarını yaşadı. İlk defa İstanbul’u gören öğrencilerimiz yine ilk defa uçağa ve vapura bindi.

Eminim ki onlara asla unutamayacakları bir İstanbul seyahati sunmuş olduk. Çok güzel kütüphaneleri ve yazma eserleri yerinde görebildiler.

İstanbul’un bütün güzelliklerini kendilerine sunmaya çalıştık. Onların deyimiyle başarılı olduk. Kısa zamanda birçok mekan ziyaret ettik ve birçok etkinlik yapmış olduk. Elbette bu imkanları bize sunan Gençlik ve Spor Bakanlığımıza ve kıymetli büyüklerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Öğrencilerden  Rüveyda Dede ise, “Beklediğimizden daha güzel bir gezi oldu. İlk defa uçağa ve vapura bindim. Çok heyecanlaydım. Ancak uçak ve vapur seyahati beni çok memnun etti. Yine İstanbul’a hep gelmeyi istiyordum. Bu hayalim gerçekleşti. İsmet Yılmaz hocamız geziyi çok iyi planlamıştı. Ne zaman ne yapacağımız belliydi. Bu yüzden zamanımız çok dolu ve harika geçti. Özellikle kütüphaneler, müzeler ve diğer tarihi mekanlar beni çok etkiledi. İnşallah İstanbul’dan bir üniversite kazanırım ve bu kütüphanelerde ders çalışma ve kitap okuma imkanını yakalarım. Padişahlarımızın türbelerini ziyaret etmek beni çok etkiledi. İyi ki böyle bir projede yer alma şansını yakalamışım. İstanbul eşsiz bir şehir bunu burada kendim fark ettim. Buraları görmemize vesile olan Gençlik ve Spor Bakanlığına ve elbette İsmet Hocamıza ne kadar teşekkür etsek azdır” diye konuştu.

 

08-01-201908-01-2019

08-01-201908-01-2019

08-01-201908-01-2019

08-01-201908-01-2019

Hürriyet Mahallesi M. Kemal Caddesi No... Kaymakamlık Binası Kat 1 Kahta / ADIYAMAN - 0416 725 50 45 725 51 37 726 07 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.