ADIYAMAN KAHTA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdür Tünçmen, Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı

Kahta ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler’ günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Müdür Tünçmen, Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı

Demokrasinin en etkili unsurlarından olan basının ve gazetecilerin toplumdaki önemine dikkati çeken İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, “Demokrasilerde dördüncü güç olarak kabul edilen basın, vatandaşların haber alma hakkını kullanmasını sağlayan en önemli araçtır. Bu önemli işlevi yerine getiren tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum”  dedi. 

Gazeteciler, günün her saatinde ve bazen çok zor şartlar altında bile kamuoyunun doğru bilgiye ulaşması için çaba sarf ettiğini belirten ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, mesajında,  “Bu önemli görevi yerine getirmek için her şartta görevleri peşinde koşan gazeteciler, doğal olarak, birçok zorlukla karşı karşıya bulunmaktadır. 

Bu önemli mesleği icra eden gazeteciler, demokrasinin korunup güçlenmesinde çok büyük bir rol üstlenmektedir. Bir taraftan olaylar ve kurumlarımızın hizmetleri hakkında vatandaşlarımızı bilgilendirirken diğer taraftan da ifade özgürlüğümüzü kullanmamıza aracı olmaktadırlar. Kalemini daima doğru ve tarafsız olarak kullanan tüm gazetecilerimizi tebrik ediyor, bu meşakkatli mesleklerinde başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Hürriyet Mahallesi M. Kemal Caddesi No... Kaymakamlık Binası Kat 1 Kahta / ADIYAMAN - 0416 725 50 45 725 51 37 726 07 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.