ADIYAMAN KAHTA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdür Tünçmen, Duyarlı Öğrencileri Makamında Kabul Etti

Kahta ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, yetim olan 63 öğrenciyi tespit ederek onların kışlık giysi ve ayakkabı ihtiyacını karşılamak amacıyla hayırsever vatandaşların kapısını çalan öğrencileri makamında kabul etti.
Müdür Tünçmen, Duyarlı Öğrencileri Makamında Kabul Etti

Kahta Anadolu İmam Hatip Lisesi 11. sınıf öğrencilerinden Muhammed Gültekin, Yunus Kütük, Muhammed Şamil Arı ve Muhammed Kayabaş Din Eğitimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen "İmam Hatipler İyilikte Yarışıyor’’ projesi kapsamında ‘’63 yaş 63 yetim’’ projesini hayata geçirdi. 

Kahta Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından organize edilen proje kapsamında 63 yetim belirlendi. Yetimler için hayırsever vatandaşlardan nakdi yardım toplandı. Daha sonra belirlenen yetimlerle mağaza gidilerek ihtiyaçları doğrultusunda giyim yardımında bulunuldu.

Hz. Muhamme(S.A.V)’inde bir yetim olarak yetiştiğini belirten Lise Öğrencisi Yunus Kütük, “peygamber efendimiz 63 yaşında vefat etti. Yaşadığı 63 yıllık hayatı boyunca yetim yaşadı. Bizde buna hürmeten peygamberimiz gibi yetim olan 63 kardeşimizin giyim ihtiyaçlarını gidermek istedik. Aile ve hayırsever vatandaşlarımıza projemizi anlattık. Onlardan güçlerince nakdi yardım talebinde bulunduk. Topladığımız yardımlar ile 63 yetimimizin bir nebzede olsa ihtiyaçları karşılamak bizleri de sevindirdi” şeklinde konuştu.

Öğrenciler tarafından hayata geçirilen projenin çok önemli olduğunu belirten ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, projenin hazırlanmasında ve uygulanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Farkındalık ve duyarlılık oluşturacak bu tür etkinliklerin desteklenmesi gerektiğini belirten Müdür Tünçmen, “gençlerimizde ve çocuklarımız bu tür incelik ve içtenlikleri oluşturacak projelerin her zaman arkasında olmaya gayret göstererek onların yolları açmaya çalışacağız. Bu projeyle duyarlı bireylerin yetiştirilmesinde çok büyük ve olumlu etkilerinin olacağına inanıyorum. Küçük yaşta böyle güzel duyguların, büyüyen ve yetimleri kucaklamayı kendisine bir görev olarak üstlenen nesillerin yetişmesi bizim sevindiriyor. Yetimlerimiz gülerse tüm insanlık güler” ifadelerini kullandı.

 10-12-201810-12-201810-12-201810-12-2018

Hürriyet Mahallesi M. Kemal Caddesi No... Kaymakamlık Binası Kat 1 Kahta / ADIYAMAN - 0416 725 50 45 725 51 37 726 07 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.