ADIYAMAN KAHTA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdür Tünçmen´den ´Öğretmenler Günü´ Mesajı

Kahta ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, 24 Kasım öğretmenler Günü ile alakalı bir mesaj yayımlayarak tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü´nü kutladı.  
Müdür Tünçmen´den ´Öğretmenler Günü´ Mesajı

Toplumları kalkındıracak, onları hür ve huzurlu kılacak yegâne öğenin, eğitim olduğuna dikkat çeken İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, milletlerin bugüne kadar getirdikleri ortak değerleri, milli ve manevi hassasiyetleri, bilgi ve birikimlerin yarınlara ancak eğitimle aktarılabileceğini söyledi.

Eğitimin son derece önemli olan temel unsurunun öğretmen olduğunu vurgulayan Milli Eğitim Müdürü Tünçmen, “Öğretmenlerimiz, geleceğin inşasında tuğlaları bir bir yerine koyan en büyük unsurumuzdur. Yarınlarımızı teslim edeceğimiz çocuklarımız, öğretmenlerimizin gayretleriyle geleceğe umutla bakan, milli ve manevi değerlerine bağlı, ülkesini seven, tarihini, milletini, insanlığı tanıyıp seveceklerdir. Ülkeleri yücelten ve onlara yön veren şüphesiz öğretmenlerdir. Bu yüzden bir ülkenin şekillenmesinde öğretmenlere büyük ve önemli sorumluluklar düşmektedir.

Bin bir meşakkatle, yılmadan, yorulmadan yüreğinde taşıdığı ışıkla rehber olan; birlik ve beraberliğin önemini, kardeşlik bilincini ve insani değerleri çocuklarımıza öğreten öğretmenlerimiz mesleklerden en muteberini ifa etmektedir. Öğretmenlerimizle güçlü Türkiye için güçlü nesiller yetiştirecek ve bu nesillerle birliğimizi, dirliğimizi, varlığımızı ilelebet sürdüreceğiz.

 

Tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü´nü yürekten kutluyorum.

Öğretmenlik bir ömür boyu sürer ama görünüşte emekli olmuş öğretmenlerimize de sağlık ve mutluluk içerisinde nice yıllar diliyorum. Aramızdan ayrılmış olan bütün öğretmenlerimizi de rahmetle ve şükranla anıyorum” ifadelerine yer verdi.

Hürriyet Mahallesi M. Kemal Caddesi No... Kaymakamlık Binası Kat 1 Kahta / ADIYAMAN - 0416 725 50 45 725 51 37 726 07 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.