ADIYAMAN KAHTA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler Mühendislik Hakkında Bilgi Edindi

Kahta Borsa İstanbul Anadolu Lisesinde öğrencilerin mesleki hayatlarında diledikleri kariyer planlarını yapabilmelerine imkan sağlamayı amaçlayan Kariyer Günleri etkinliği düzenlendi.
Öğrenciler Mühendislik Hakkında Bilgi Edindi

Kahta Borsa İstanbul Anadolu Lisesi tarafından her yıl düzenlenen etkinlik kapsamında bu yıl ‘Mühendislik ve Gelecek’ konulu konferans gerçekleşti.

Kariyer planlaması yönünde olumlu sonuçlar doğuran etkinlik, öğrencilerinin meslek seçimi ve kariyer planlamasında çok farklı kurumlardan ve sektörlerden yönetici, uzman, araştırmacı ve yetkin isimlerden bilgi almalarını sağlamayı hedefliyor.

Başarılı olmak adına tecrübeli isimlerle bir araya gelen öğrenciler, tecrübeli isimlerden doğrudan bilgi alma imkanına sahip oluyor.

Kariyer günleri etkinliği kapsamında bu yıl düzenlenen ‘Mühendislik ve Gelecek’ konulu konferansta Yüksek Elektrik Mühendisi Ömer Çelebi, mühendisliğin temel kavramları, meslek seçimindeki seçicilik, meslek hayatlarında başarılı olmanın yolları ve okurken karşılaşılabilecek problemler hakkında öğrencilere tecrübelerini paylaştı.

Öğrenciler ile sıcak sohbet içerisinde düzenlenen etkinlikte öğrenciler merak ettiği konular hakkında Yüksek Elektrik Mühendisi Ömer Çelebiye çeşitli sorular sordu.

Öğrencilerin, farklı meslek gruplarını tanıması, motivasyonun üst seviyeye çıkarılması, mesleğin çalışma şartları ve gereksinimleri gibi konularda bilgi edinmelerini sağlamak amacıyla kariyer günleri etkinliklerini başlattıklarını belirten Kahta Borsa İstanbul Anadolu Lisesi Müdürü Mahmut Yıldırım, “etkinlik kapsamında uzmanlarımız, aldıkları eğitimleri, mesleklerinin kapsam ve amaçlarını, iş bulma olanaklarını, mesleğin eğitim ve öğretim aşamalarını öğrencilerimize aktarıyor. Öğrencilerimiz ilgi duydukları meslek hakkındaki bilgiyi uzmanlarımızdan doğrudan alabiliyor. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yalnız bırakmayarak etkinliğe katılan Yüksek Elektrik Mühendisi Ömer Çelebi ve etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Kahta Borsa İstanbul Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen etkinliğe, okul müdürü Mahmut Yıldırım, Rehber Öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

10-01-201910-01-2019

10-01-201910-01-2019

Hürriyet Mahallesi M. Kemal Caddesi No... Kaymakamlık Binası Kat 1 Kahta / ADIYAMAN - 0416 725 50 45 725 51 37 726 07 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.