ADIYAMAN KAHTA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler, Yazarlık Mesleği Hakkında Bilgilendirildi

Kahta Fen Lisesi öğrencileri yazarlarıyla bir araya geldi.
Öğrenciler, Yazarlık Mesleği Hakkında Bilgilendirildi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı 2018/1 Çağrı kapsamında kabul edilen “Kitabımı Okuyorum Yazarıyla Buluşuyorum” projesi kapsamında Yazar Merve Özcan ve Okay Tiryakioğlu Kahta Fen Lisesi öğrencileriyle buluştu.

Okulun Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni İsmet Yılmaz’ın koordinatörlüğünü yaptığı projede öğrencilere misafir edilen iki yazarın kitapları ücretsiz bir şekilde dağıtıldı.

Kahta Fen Lisesi Çok Amaçlı Toplantı Salonunda düzenlen buluşmada, Yazar Merve Özcan ve Okay Tiryakioğlu, eğitim hayatları ve yazarlık kariyerlerini anlatarak yazarlık hakkındaki tecrübelerini öğrenciler ile paylaştı.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği programda, öğrenciler yazarlık mesleği ve okudukları kitap hakkındaki sorular ile ilgi duydukları konuda yazarlardan bilgi aldı.

Kitap okuma alışkanlıklarının artırılması amacıyla bu tarz etkinlik ve projelere destek verdiklerini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen , “proje kapsamında daha önce öğrencilerimize yazarlarımızın kitapları verilerek okunması sağlandı. Bugün öğrencilerimiz okudukları kitap hakkında merak ettiği konuları yazarlarına bire bir soru sorma imkanına sahip oldu. Yoğun katılımın olduğu programda ayrıca öğrencilerimiz yazarlarımızdan yazarlık kariyerleri hakkında bilgi aldı. Projede emeği geçen herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Program, öğrencilerin yazarların okuduğu kitaplar hakkında ve yazarlık mesleği hakkındaki soruların sorulması, cevaplanması ve kitapların yazarlar tarafından imzalanması ile sona erdi.

Programa ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, ilçe Belediye Başkan Yardımcısı Hamza Özer, Kahta Fen Lisesi Müdürü Ali Olt, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

21-12-201821-12-201821-12-201821-12-201821-12-2018

 

 

Hürriyet Mahallesi M. Kemal Caddesi No... Kaymakamlık Binası Kat 1 Kahta / ADIYAMAN - 0416 725 50 45 725 51 37 726 07 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.